BZT52-C36J
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZT52-C36J
JLCPCB Part #
C550276
Package
SOD-123
Description
1 Independent 34V~38V 350mW 36V 50nA@25.2V 60Ω SOD-123 Zener Diodes ROHS