BZT52-B9V1X
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZT52-B9V1X
JLCPCB Part #
C550245
Package
SOD-123
Description
1 Independent 10Ω 500nA@6V 590mW 8.92V~9.28V 9.1V ±2% SOD-123 Zener Diodes ROHS