BZT52-B68X
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZT52-B68X
JLCPCB Part #
C550233
Package
SOD-123
Description
1 Independent 160Ω 50nA@47.6V 590mW 66.6V~69.4V 68V ±2% SOD-123 Zener Diodes ROHS