BZT52-B3V6X
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZT52-B3V6X
JLCPCB Part #
C550211
Package
SOD-123
Description
1 Independent 3.53V~3.67V 3.6V 590mW 5uA@1V 95Ω SOD-123 Zener Diodes ROHS