BZT52-B16J
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZT52-B16J
JLCPCB Part #
C550182
Package
SOD-123
Description
1 Independent 16V 20Ω 50nA@11.2V 590mW ±2% SOD-123 Zener Diodes ROHS