BZB984-C6V8,115
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZB984-C6V8,115
JLCPCB Part #
C550168
Package
SOT-663-3
Description
1 Pair Common Anode 265mW 2uA@4V 6.4V~7.2V 6.8V 6Ω ±5% SOT-663-3 Zener Diodes ROHS