BZB984-C5V1,115
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZB984-C5V1,115
JLCPCB Part #
C550165
Package
SOT-663-3
Description
1 Pair Common Anode 265mW 2uA@2V 4.8V~5.4V 40Ω 5.1V ±5% SOT-663-3 Zener Diodes ROHS