BUK9Y12-100E,115
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BUK9Y12-100E,115
JLCPCB Part #
C550034
Package
SOT-669
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 100V 2.1V 214pF 238W 64nC@5V 7.973nF 85A 9.5mΩ@5V SOT-669 MOSFETs ROHS