BUK7Y6R0-60EX
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BUK7Y6R0-60EX
JLCPCB Part #
C179355
Package
SOT-669
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 100A 195W 343pF 4.021nF 45.4nC@10V 471pF 4V 60V 6mΩ@10V N-Channel SOT-669 MOSFETs ROHS