BUK7S1R0-40HJ
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BUK7S1R0-40HJ
JLCPCB Part #
C549902
Package
SOT1235
Description
-55℃~+175℃ 0.62mΩ 1 N-channel 10.322nF 137nC@10V 2.4V 325A 375W 40V 649pF SOT1235 MOSFETs ROHS