BUK6D77-60EX
MFR.Part #
BUK6D77-60EX
JLCPCB Part #
C549798
Package
DFN2020MD-6
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 10.6A 18.8W 2.7V 25pF 305pF 60V 77mΩ@10V 9.2nC DFN2020MD-6 MOSFETs ROHS