BUK6D23-40EX
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BUK6D23-40EX
JLCPCB Part #
C549792
Package
DFN-6-MD(2x2)
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 15W 19A 19nC@10V 2.7V 23mΩ@10V 40V 582pF 58pF DFN-6-MD(2x2) MOSFETs ROHS