BUK4D16-20X
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BUK4D16-20X
JLCPCB Part #
C5311572
Package
DFN-6(1.9x1.9)
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 11mΩ@8V 121pF 144pF 19W 20V 26A 9.8nC@10V 931pF 950mV N-Channel DFN-6(1.9x1.9) MOSFETs ROHS