BUK4D110-20P
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BUK4D110-20P
JLCPCB Part #
C5359732
Package
DFN2020MD-6
Description
-55℃~+175℃ 1 P-Channel 1.3V 20V 3.6nC@4.5V 365pF 39pF 6.7A 7.5W 88mΩ@4.5V DFN2020MD-6 MOSFETs ROHS