74LVT640DB,118
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
74LVT640DB,118
JLCPCB Part #
C549063
Package
SSOP-20-208mil
Description
-40℃~+85℃ 190uA 2.7V~3.6V 32mA 64mA 74LVT 8 Bidirectional Tri-State SSOP-20-208mil Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers ROHS