74LVC2G240DC-Q100125
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
74LVC2G240DC-Q100125
JLCPCB Part #
C3756133
Package
VSSOP-8
Description
-40℃~+125℃ 1 1.65V~5.5V 2 24mA 24mA 4.6ns@3.3V,50pF 4uA 74LVC Schmitt trigger Tri-State Unidirectional VSSOP-8 Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers ROHS