74LVC240ADB,118
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
74LVC240ADB,118
JLCPCB Part #
C548499
Package
SSOP-20-208mil
Description
-40℃~+125℃ 1 1.65V~3.6V 2.6ns@3.3V,50pF 24mA 40uA 74LVC 8 Schmitt trigger Tri-State SSOP-20-208mil Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers ROHS