74LVC1G57GW-Q100H
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
74LVC1G57GW-Q100H
JLCPCB Part #
C548393
Package
TSSOP-6
Description
-40℃~+125℃ 1 1.65V~5.5V 100mV、450mV、600mV、700mV、800mV 32mA 32mA 4uA 74LVC Series 950mV、1.7V、1.9V、2V、3.4V、3.8V Configurable Multi-Function Gate Overvoltage-tolerant input、Local shutdown mode TSSOP-6 Logic Gates ROHS