74LVC16240ADL,118
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
74LVC16240ADL,118
JLCPCB Part #
C5916184
Package
SSOP-48
Description
-40℃~+125℃ 1.2V~3.6V 2.3ns@3.3V,50pF 24mA 24mA 4 4 74LVC 80uA Tri-State Unidirectional SSOP-48 Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers ROHS