74LVC16240ADGG-Q100653
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
74LVC16240ADGG-Q100653
JLCPCB Part #
C3755758
Package
TSSOP-48
Description
-40℃~+125℃ 1.65V~3.6V 16 24mA 24mA 74LVC 80uA Tri-State TSSOP-48 Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers ROHS