74HCT4051D-Q100118
MFR.Part #
74HCT4051D-Q100118
JLCPCB Part #
C3657547
Package
SOP-16
Description
-40℃~+125℃ 100Ω 15ns 4.5V~5.5V 73ns 86ns 8:1 Bidirectional analog channel、Level shifting SOP-16 Analog Switches, Multiplexers ROHS