74HC1G00GW-Q100125
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
74HC1G00GW-Q100125
JLCPCB Part #
C6089276
Package
TSSOP-5
Description
-40℃~+125℃ 1 1.5V、3.15V、4.2V 1.9V、3.7V、5.2V 100mV、400mV 2 2.6mA 20uA 27ns@4.5V,50pF 2V~6V 2mA 500mV、1.35V、1.8V 74HC NAND Gate TSSOP-5 Logic Gates ROHS