74AHC1G08GV-Q100,1
MFR.Part #
74AHC1G08GV-Q100,1
JLCPCB Part #
C554279
Package
SOT-753
Description
-40℃~+125℃ 1 1.5V~3.85V 1.9V~2V、2.9V~3V、4.4V~4.5V 100mV、360mV~550mV 1uA 2 2V~5.5V 500mV~1.65V 7.9ns@5V,50pF 74AHC Series 8mA 8mA AND Gate Overvoltage-tolerant input SOT-753 Logic Gates ROHS