74AHC1G02GW-Q100125
MFR.Part #
74AHC1G02GW-Q100125
JLCPCB Part #
C4472108
Package
TSSOP-5
Description
-40℃~+125℃ 1 1.5V、2.1V、3.85V 1.9V~2V、2.9V~3V、3.94V、4.4V~4.5V 100mV、360mV、440mV、550mV 2 2V~5.5V 40uA 500mV、900mV、1.65V 74AHC 8mA 8mA 9.5ns@5.5V,50pF、14.5ns@5.5V,50pF NOR Gate Overvoltage-tolerant input TSSOP-5 Logic Gates ROHS