74AHC132D-Q100118
MFR.Part #
74AHC132D-Q100118
JLCPCB Part #
C4472994
Package
SO-14
Description
-40℃~+125℃ 1.9V、2.9V、4.4V 100mV 2 2V~5.5V 4 40uA 74AHC 9.7ns@4.5V,50pF NAND Gate Overvoltage-tolerant input SO-14 Logic Gates ROHS