74AHC00PW-Q100118
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
74AHC00PW-Q100118
JLCPCB Part #
C4470183
Package
TSSOP-14
Description
-40℃~+125℃ 1.5V、2.1V、3.85V 1.9V、2.9V、4.4V 100mV、550mV 2 2V~5.5V 4 40uA 500mV、900mV 74AHC 8mA 8mA 9.5ns@4.5V,50pF NAND Gate Overvoltage-tolerant input TSSOP-14 Logic Gates ROHS