G3R45MT17K
MFR.Part #
G3R45MT17K
JLCPCB Part #
C22589944
Package
TO-247-4
Description
-55℃~+175℃ 1.7kV 17.3pF 2.693nF 256W 41A 4V 54mΩ 99pF N-Channel TO-247-4 Silicon Carbide Field Effect Transistor (MOSFET) ROHS