G3R40MT12K
MFR.Part #
G3R40MT12K
JLCPCB Part #
C25836781
Package
TO-247-4
Description
-55℃~+175℃ 1.2kV 2.7V 2.897nF 228W 52mΩ 55A 7.1pF 88nC 88pF N-Channel TO-247-4 Silicon Carbide Field Effect Transistor (MOSFET) ROHS