G3R40MT12J
MFR.Part #
G3R40MT12J
JLCPCB Part #
C25038788
Package
TO-263-7
Description
-55℃~+175℃ 1.2kV 1.974nF 103nC 12.5pF 141pF 222W 42A 48mΩ 4V N-Channel TO-263-7 Silicon Carbide Field Effect Transistor (MOSFET) ROHS