G3R40MT12D
Extended
Manufacturer
Navitas
MFR.Part #
G3R40MT12D
JLCPCB Part #
C24789229
Package
TO-247-3
Description
-55℃~+175℃ 1.2kV 1.974nF 103nC 12.5pF 141pF 203W 40A 48mΩ 4V N-Channel TO-247-3 Silicon Carbide Field Effect Transistor (MOSFET) ROHS