G3R160MT17J
Extended
Manufacturer
Navitas
MFR.Part #
G3R160MT17J
JLCPCB Part #
C24789226
Package
TO-263-7
Description
-55℃~+175℃ 1.272nF 1.7kV 187W 2.7V 208mΩ 22A 32pF 4.8pF 51nC N-Channel TO-263-7 Silicon Carbide Field Effect Transistor (MOSFET) ROHS