S912ZVHY32F1VLQ
Extended
Manufacturer
NXP Semicon
MFR.Part #
S912ZVHY32F1VLQ
JLCPCB Part #
C1345426
Package
LQFP-144(20x20)
Description
-40℃~+105℃ 100 10bit 16 Bit 2KB 2KB 32KB 32MHz 4.5V~5.5V Built-in FLASH S12Z LQFP-144(20x20) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS