LD6816CX4/C27P,315
MFR.Part #
LD6816CX4/C27P,315
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 150mA 2.7V 30uVrms 45mV@(150mA) 5.5V 55dB@(1kHz) Fixed Over Temperature Protection Positive - Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS