NP82N055MUG-S18-AY
Extended
Manufacturer
NEC
MFR.Part #
NP82N055MUG-S18-AY
JLCPCB Part #
C3280391
Package
TO-220
Description
1 N-channel 143W 160nC@10V 4V 500pF 55V 6mΩ@10V 700pF 82A 9.6nF N-Channel TO-220 MOSFETs ROHS