NP80N055MDG-S18-AY
Extended
Manufacturer
NEC
MFR.Part #
NP80N055MDG-S18-AY
JLCPCB Part #
C3290240
Package
TO-220
Description
1 N-channel 11.2mΩ@4.5V 115W 135nC@10V 2.5V 430pF 55V 590pF 6.9nF 80A N-Channel TO-220 MOSFETs ROHS