NP32N055HLE-AZ
Extended
Manufacturer
NEC
MFR.Part #
NP32N055HLE-AZ
JLCPCB Part #
C3283272
Package
TO-251
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 160pF 2.5V@250uA 24mΩ@10V 270pF 2nF 32A 41nC@10V 55V 66W N-Channel TO-251 MOSFETs ROHS