NB90-12S-S-A D109V 50A
Extended
Manufacturer
NBC
MFR.Part #
NB90-12S-S-A D109V 50A
JLCPCB Part #
C48579819
Package
Plugin
Description
-55℃~+85℃ 1 Set Normally Open: 1A (SPST NO) 1.2W 10ms 120Ω 12V 15ms 20mΩ 277V@AC 40A@240VAC、40A@30VDC、50A@277VAC 50A Silver Alloy Plugin Power Relays ROHS