NB902-12S-S-A 50A
Extended
Manufacturer
NBC
MFR.Part #
NB902-12S-S-A 50A
JLCPCB Part #
C48579762
Package
Plugin
Description
-55℃~+85℃ 1 Set Normally Open: 1A (SPST NO) 1.2W 10ms 10mΩ 120Ω 12V 30V@DC、277V@AC 50A 50A@277VAC、50A@30VDC、50A@240VAC 5ms AgSnO2 Plugin Power Relays ROHS