NB901E-12S-S-C 30A
MFR.Part #
NB901E-12S-S-C 30A
JLCPCB Part #
C48579759
Package
Plugin
Description
-55℃~+85℃ 1 Set Normally Open: 1A (SPST NO) 10ms 12V 15ms 160Ω 20A@277VAC、20A@30VDC、30A@240VAC、30A@277VAC 30V@DC、277V@AC 40A 50mΩ 900mW AgSnO2 Plugin Power Relays ROHS