NB160-12S-S-A D116V 32A
Extended
Manufacturer
NBC
MFR.Part #
NB160-12S-S-A D116V 32A
JLCPCB Part #
C48579764
Package
Plugin
Description
-40℃~+85℃ 1 Set Normally Open: 1A (SPST NO) 1.2W 10ms 120Ω 12V 20ms 20mΩ 277V@AC 32A 32A@250VAC、32A@277VAC AgSnO2 Plugin Power Relays ROHS