NP36N10G
Extended
Manufacturer
NATLINEAR
MFR.Part #
NP36N10G
JLCPCB Part #
C2991157
Package
TO-252-2L
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.63nF 100V 100pF 2.5V 34nC 36A 42mΩ@10V 50W 50pF N-Channel TO-252-2L MOSFETs ROHS