NKE0303SC
Extended
Manufacturer
Murata Electronics
MFR.Part #
NKE0303SC
JLCPCB Part #
C5809149
Package
SIP,11.5x6.1mm
Description
-40℃~+85℃ 1 10uF 11.5mm 115kHz 1W 3.3V 3.6V 303mA 3kV 40mVp-p 6mm 7.5mm 72% SIP,11.5x6.1mm Isolated Power Modules ROHS