NCU15XH103F6SRC
Extended
Manufacturer
Murata Electronics
MFR.Part #
NCU15XH103F6SRC
JLCPCB Part #
C333993
Package
0402
Description
-40℃~+150℃ 0.5mm 100uA 10kΩ 1mW/℃ 1mm 3380K 3434K 3455K ±1% ±1% 0402 NTC Thermistors ROHS