NCP18WB473F10RB
Extended
Manufacturer
Murata Electronics
MFR.Part #
NCP18WB473F10RB
JLCPCB Part #
C42400221
Package
0603
Description
-40℃~+125℃ 0.8mm 1.6mm 100mW 1mW/℃ 4050K 4108K 4131K 47kΩ ±1% ±1.5% 0603 NTC Thermistors ROHS