NCP15WB473F03RC
Extended
Manufacturer
Murata Electronics
MFR.Part #
NCP15WB473F03RC
JLCPCB Part #
C77128
Package
0402
Description
-40℃~+125℃ 0.5mm 100mW 140uA 1mW/℃ 1mm 4050K 4108K 4131K 47kΩ ±1% ±1% 0402 NTC Thermistors ROHS