NCP03XH103E05RL
Extended
Manufacturer
Murata Electronics
MFR.Part #
NCP03XH103E05RL
JLCPCB Part #
C882462
Package
0201
Description
-40℃~+125℃ 0.3mm 0.6mm 100mW 100uA 10kΩ 1mW/℃ 3380K 3434K 3455K ±1% ±3% 0201 NTC Thermistors ROHS