NCP03WB473J05RL
Extended
Manufacturer
Murata Electronics
MFR.Part #
NCP03WB473J05RL
JLCPCB Part #
C237338
Package
0201
Description
-40℃~+125℃ 100mW 140uA 1mW/℃ 4050K 4108K 4131K 47kΩ ±3% ±5% 0201 NTC Thermistors ROHS