MPG60N10P
MFR.Part #
MPG60N10P
JLCPCB Part #
C5452756
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 100V 14.5mΩ@10V 160W 183pF 225pF 3.72nF 3V@250uA 60A 80nC@10V TO-220 MOSFETs ROHS