MPG160N04P
MFR.Part #
MPG160N04P
JLCPCB Part #
C7587855
Description
1 N-channel 160A 18pF@25V 2.5mΩ@10V 2.7V 200W 3.315nF@25V 40V 47nC@10V TO-220 MOSFETs ROHS