MPF20N50
Extended
Manufacturer
Minos
MFR.Part #
MPF20N50
JLCPCB Part #
C5352769
Package
TO-220F
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.92nF@25V 18pF@25V 20A 230W 260mΩ@10V 4V 500V 56nC@10V TO-220F MOSFETs ROHS